pueder


Irregular

prezente

yo puedo
tu puedes
el/eya puede
mozotros/mozotras podemos
vozotros/vozotras podesh
eyos/eyas pueden

pasado

yo -
tu -
el/eya -
mozotros/mozotras -
vozotros/vozotras -
eyos/eyas -

imperfekto

yo -
tu -
el/eya -
mozotros/mozotras -
vozotros/vozotras -
eyos/eyas -

futuro

yo -
tu -
el/eya -
mozotros/mozotras -
vozotros/vozotras -
eyos/eyas -

subjunktivo

yo -
tu -
el/eya -
mozotros/mozotras -
vozotros/vozotras -
eyos/eyas -

subjunktivo imperfekto

yo -
tu -
el/eya -
mozotros/mozotras -
vozotros/vozotras -
eyos/eyas -

kondisional

yo -
tu -
el/eya -
mozotros/mozotras -
vozotros/vozotras -
eyos/eyas -

imperativo

yo -
tu -
el/eya -
mozotros/mozotras -
vozotros/vozotras -
eyos/eyas -

djerundivo

yo -
tu -
el/eya -
mozotros/mozotras -
vozotros/vozotras -
eyos/eyas -

partisipio pasado

yo -
tu -
el/eya -
mozotros/mozotras -
vozotros/vozotras -
eyos/eyas -